ATLIPOWER ATPI-8800U Modified sine wave Power Inverter 800W to 1500W with Dual sockets Output
ATLIPOWER ATPI-8800U Modified sine wave Power Inverter 800W to 1500W with Dual sockets OutputATLIPOWER ATPI-8800U Modified sine wave Power Inverter 800W to 1500W with Dual sockets OutputATLIPOWER ATPI-8800U Modified sine wave Power Inverter 800W to 1500W with Dual sockets Output
group name
Power Inventer
Min Order
1000 piece
brand name
atliprime
model
ATPI-8800U
Nearest port for product export
NINGBO, SHANGHAI, TIANJIN, QIANGDAO
Delivery clauses under the trade mode
FOB, CFR, CIF, EXW, FAS, CIP, FCA, CPT, DEQ, DDP, DDU, Express Delivery, DAF, DES
Acceptable payment methods
T/T, L/C, D/P D/A, MoneyGram, Credit Card, PayPal, Westem Union, Cash, Escrow
Export mode
Export through agents
update time
Fri, 15 May 2026 00:37:05 GMT
Packging & Delivery
  • Min Order1000 piece
Briefing
Continuous power:800W
Peak power:1600W
Input voltage:DC 12V DC 24V
Output voltage:AC 220V-240V
AC110V-120V
Detailed
Product Description
Cautions
This is not a toy, keep out of reach from children
Never connect the inverter to AC distribution wiring
Continuous power:800W
Peak power:1600W
Input voltage:DC 12V DC 24V
Output voltage:AC 220V-240W
                          AC110V-120V
Frequency:50+/-3HZ 60+/-3HZ
USB output:DC5 V(0.5A,1A,2A)
Output waveform:Modified sine wave Product Size:420X218X100mm Packing:Color Box,10pcs/ctn
G.W/N.W:21.5/20.5kgs Means:56x30.5x35cm/ctn
Continuous power:1000W
Peak power:2000W
Input voltage:DC 12V DC 24V
Output voltage:AC 220V-240V
Frequency:50+/-3HZ 60+/-3HZ
USB output:DC5 V(0.5A,1A,2A)
Output waveform:Modified sine wave
Product Size:250X130X65mm
Packing:Color Box,10pcs/ctn
G.W/N.W:22/21kgs
Means:56x30.5x35cm/ctn
Continuous power:1500W
Peak power:3000W
Input voltage:DC 12V DC 24V
Output voltage:AC 220V-240V
USB output:DC5 V(0.5A,1A,2A)