group name
Electric Car Washer
Min Order
1000 piece
brand name
atliprime
model
ATXC-2000
Nearest port for product export
NINGBO, SHANGHAI, TIANJIN, QIANGDAO
Delivery clauses under the trade mode
FOB, CFR, CIF, EXW, FAS, CIP, FCA, CPT, DEQ, DDP, DDU, Express Delivery, DAF, DES
Acceptable payment methods
T/T, L/C, D/P D/A, MoneyGram, Credit Card, PayPal, Westem Union, Cash, Escrow
Export mode
Export through agents
update time
Fri, 15 May 2026 01:54:53 GMT
Packging & Delivery
  • Min Order1000 piece
Briefing
1. Voltage: 220V/50HZ
2. Power: 2000W
3. Speed: 2800RPM
4. Net weight: 8KGS
5. Hose length: 7-16M
6. Range: 6-8M
7.Maximum water inlet temperature: 40
Detailed
Product Description
ATXC-2000  High-power car washing machine
Product parameters:
Motor type: high-power induction motor
Material: pure copper
Rated voltage: 200V/50HZ
Working pressure: 10-12L/Mpa
Power: 2000W